آماتیس در

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت |قیمت شیشه سکوریت |

مطالبی که در این صفحه مشاهده می کنید

قیمت شیشه سکوریت یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام انتخاب شیشه سکوریت باید به آن توجه کرد به دلیل اینکه ما باید شرکتی را انتخاب کنیم که در کنار عرضه محصولات با کیفیت قیمت خوبی هم برای مشتریان خود در نظر بگیرد.

شرکت آماتیس دُر این امکان را برای شما فراهم کرده است که قبل ازسفارش خود به صورت رایگان از توضیحات کارشناسان ما استفاده کنید و با خیالی آسوده ثبت سفارش کنید .بزرگترین دغدغه ای که ما در شرکت آمایس دُر داریم رضایت کامل مشتری هنگام سفارش و استفاده از محصولات ما که همواره بر این اصل پایبند هستیم.

بهترین قیمت برای خرید شیشه سکوریت با هر ابعاد ، اندازه و مدلی که لازمه ی پروژه های شما است از ما خرید کنیدبا بیش از یک دهه تجربه و سابقه درخشاندر صنعت شیشه و کرکره برقی.

قیمت شیشه سکوریت به چند مورد بستگی دارد که در ادامه این صفحه از وب سایت آماتیس دُر آن ها را بررسی می کنیم تا شما مشتریان عزیز یک انتخاب درست و حرفه ای داشته باشید.

شیشه سکوریت تنوع زیادی در مدل دارد که هر کدام از مدل ها با توجه به ابعاد،متراژ،  نوع کیفیت ،ضخامت، فریم استفاده شده در کار ،محل نصب و رنگی بودن آن قیمتش متفاوت است.

ابعاد شیشه سکوریت : با توجه به به نیاز شما طراحی و سفارش داده می شود.

متراژ شیشه سکوریت:وسعت پروژه شما هر چه چقدر بزرگ تر باشد متراژ شیشه هم بیشتر می شود.

 نوع کیفیت شیشه سکوریت:این مورد هم بستگی به مصرف مشتری دارد که در کجا قصد استفاده از شیشه را دارد کیفیت شیشه ها متفاوت است مانند کریستال ،سوپر کلیر،فلوت ،شیت .

ضخامت شیشه سکوریت:ضخامت هم باز بستگیبه استفاده شما دارد که قابل تغییر است اما به این موضوع باید توجه کرد که ضامت شیشه ها از 4 میلی متر شروع و تا 20میلی متر هم تولید می شود.اصولا ضخامت های بالاتر در صنعت خودروسازی ، شیشه بخاری و شومینه ها ، دیگ های بخار و ضخامت های پایین تر برای شیشه بالکن ، پارتیشن بندی استفاده می شود.ضخامت هر چه بالاتر برود گران تر می شود.

فریم : قیمت فریم ها در بازار متفاوت است که با انتخاب جنسی که مورد نیاز شیشه است محاسبه و سفارش داده می شود.

محل نصب:محلی که پوژه باید در آن نصب گردد تاثیر گذار در قیمت است مثلا طبقات حمل شیشه و مسافت محل کار.

رنگی بودن شیشه ها:رنگ در شیشه هم یکی دیگر ازمسائل تاثیر گذار در قیمت است .

علاو بر پارامتر هایی که در بالا ذکر شد موارد دیگر ی هم ممکن است باعث افزاش قیمت شود مثلا برش های نا منظم که نیاز به الگو دارد،ابعاد غیر استاندارد ، طول و ارتفاع دهنه در شیشه های دهنه ، تعداد دهنه ، یراق آلات مورد استفاده .

کارشناسان ما با صبرو حوصله اماده پاسخگویی و مشاوره به سولات شما با اطلاعات کاملی که در اختیار دارند هستند ؛پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست و چگونه تولید می شود | تولید شیشه سکوریت

 شیشه یک صنعت بسیار بزرگ است که باعمل سکوریت می توانیم آن ها را بعد از این تغییر با خصوصیاتی مثل استحکام بالا ، مقاوم شدن در برابر ضربه ، خطر شکسته شدن کمتر ، دوام در سرما و گرما تبدیل کرد .

در ساخت شیشه سکوریت به چند مواد اولیه احتیاج داریم که مهم ترین  آن ها شامل ماسه ، آهک و کربنات سدیم است و مواد دیگری که نقش دارند .

 با حرارت ، فشار گرما و فشار هوا شیشه هایی که ضخامت کمی دارند به شیشه های مقاوم و نشکن تبدیل می شوندو شیشه های که ضخامت ان ها کم تر است فشار کم تر و ضخامت بالاتر فشار بیشتری را تحمل می کنند ؛ که این گرما تا دمای بالای 800درجه سانتی گراد  به صورت یکدست می رسد و ذوب می شوند . 

بعد از این مرحله اصلی ترین قسمت شیشه سکوریت سرد کردن آن است که بسیار مهم و حیاتی است ؛ باید هوای سرد در آن دمیده شود و اگر به درستی صورت گیرد شیشه ما بسیار صاف و بدون موج می شود . بعد از خنک شدن شسته می شوند تا آلودگی ها پاک شوند .

لازم است به این نکته توجه کنید که شیشه های سکوریت شده را دیگر نمیتوانیم برش دهیم  یا سوراخ کنیم ف ابتدا شیشه های خام را در دستگاه برش cNc قرار می دهند این دستگاه با برنامه های از قبل تنظیم شده برش می دهد و به تکه های سفارش شده تقسیم می کند .

سپس به دستگاه دبل ایجر هدایت می شوند و لبه های ان پرداخت شده ، شستشو داده می شود سپس سوراخ زنی دوباره شستشو نهایی انجام می شود و شیشه آماده رفتن به کوره می شود .کوره ها به دو مدل تخت و خم شیشه در بازار موجودهستند .

 

مزایای شیشه سکوریت

شیشه سکوریت دارای چندین مزیت است که آن را به گزینه ای ایده آل برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند. در اینجا به برخی از مزایای آن اشاره شده است:

 1. مقاومت دمای بالاتر
 2. نداشتن تفاوت وزنی در هر  سایزی با شیشه های معمولی
 3. ایمنی بالاتر در برابر ضربه 3تا 7 برابر بیشتر از شیشه های خام
 4. در مقابل سرد و گرم شدن هوا مقاومت بیشتری  نشان می دهد ولی تفاوتی در تابش نور خورشید ندارد.
 5. در صورت شکسته شدن و خورد شدن ، شیشه به ذرات ریز و صیقلی تبدیل می شود که امنیت بالاتری نسبت به شیشه های معمولی دارد.
 6. شفافیت شیشه بعد از سکوریت شدن تغیری نمی کند در صورتی که ششه سکوریت سوپر کلیر شفاف تر است .
 7. یکی از ویژگی های شگفت انگیز این شیشه بعد از سکوریت شدن قابلیت خم شدن آن بدون این که شکسته شود با دستگاه های مخصوص است.
 8. استحکام شیشه های سکوریت باعث شده است که در ساختمان هایی با ارتفاع بلند استفاده شود حتی در شرایط آب و هوای بسیار گرم و بارانی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.
 9. کاهش آلودگی صوتی:شیشه های سکوریت عایق بسیار خوب صدا هستند و با کاهش نفوذ صوتی محیط بیرون به داخل ساختمان باعث به وجود آمدن فضایی آرام بخش برای ساکنین ساختمان می شود.

شیشه سکوریت دارای فواید بسیاری است که به چند موردآن اشاره شد در آخر آیا میدانید در ازای هر متر مربع شیشه سکوریت به میزان 40متر مکعب گاز را در یک سال صرفه جویی کرد .علاوه بر کاهشی که در انرژی و صدا داریم ،محیط زیست پاکیزه تری هم خواهیم داشت .

برای سفارش پروژه های خود با آماتیس دُر تماس بگیرید . 

تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت

معایب شیشه سکوریت

در کنار داشتن مزایای زیاد شیشه سکوریت عیب هایی هم وجود دارد که در این بخش به آن هااشاره میکنیم:

قیمت بالاتر شیشه های سکوریت نسبت به معمولی

شیشه های سکوریت شده نسبت به شیشه های خام سخت تر لمینت می شوند

قابلیت تغییر سایز ، سوراخ کردن و برش بر روی آن امکان پذیر نیست ، قبل از سکوریت شدن باید این تغییرات انجام شود.

اگر شما به مکان دیگری نقل مکان کنید یا بخواهید دکور یا مدلی که شیشه سکوریت در آن جا استفاده شده است را ندارید یا امکان فروش شیشه به راحتی ندارید مر اینکه اندازه شیشه شما به مکان جدید بخورد.

لبه ها و گوشه های آن بسیار حساس است و با یک ضربه ممکن است شکسته شود و ضرر مالی و شاید خطر آفرین باشد.

تشخیص شیشه سکوریت

شاید این اتفاق برای شما رخ دهد که بخواهید شیشه سکوریت را از شیشه معمولی یا همان خام تشخیص بدهید ، ما چند روش را برای شما توضیح می دهیم :

مقاوم بودن: شما می توانید با زدن ضربه ای بر روی شیشه تشخیص دهید به دلیل اینکه شیشه های معمولی مقاومت خلی پایینی دارند و با یک ضربه ترک می خورند یا شکسته می شوند ؛اماشیشه های سکوریت به این شکل نیستند.

اگر هر دو شیشه شکسته شوند شما از تکه های شیشه می توانید متوجه شوید که چه نوعی است چون شیشه های سکوریت بعد از شکسته شدن به قطعات نباتی شکل و غیر برنده تبدیل می شوند اما شیشه های معمولی قطعات تیز و برنده ای دارد.

با استفاده از کشیدن  الماس بر روی شیشه ها یک راه تشخیص دیگر است ، شیشه های سکوریت به وسیله الماس خطی بر روی آن ها کشیده نمی شود.

عینک پلاریزه هم وسیله دیگری است برای مشخص کردن سکوریت از معمولی با عینک اگر دایره های بزرگ و کوچک مشاهده شد سکوریت است اما در عینک هم خطا وجود دارد .

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها با استفاده از یک تکه شیشه برنز قهوه ای است می توانید آن را طوری  در مقابل نور بگیرید که انعکاس شیشه را داخل شیشه برنز ببینید ؛ اگر روی شیشه برنز تابش های رنگی مشاهده شد شیبشه سکوریت است در غیر این صورت معمولی است.

 با مشاوره با کارشناسان ما و قرار دادن تجربیات و دانش خود می توانید به راحتی تشخیص بدهید .

 

انواع شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت

شیشه سکوریت شده هنگام استفاده به چند مدل تقسیم می شود که بر اساس نیاز ما انتخاب می شود ؛با انواع شیشه سکوریت آشنا می شویم:

شیشه فلوت :فلوت همان شیشه خام و سکوریت نشده است که پس از خارج شدن از کوره برای صاف شدن آن را در قلع مذاب می اندازند و به شیشه فلوت تبدیل می کنند.با این فرایند موجی که در شیشه دیده می شود گرفته شده و ضخامت شیشه زیاد شده .این مدل شیشه در پنجره ساختمان ها کاربرد دارد اما با شیشه های بهتری که وارد بازار شده است مصرف آن ها کاهش یافته.

شیشه سکوریت مشجر:شیشه مشجر مقاومت پایین تری نسبت به شیشه های معمولی دارد .شکنندگی این شیشه ها در فرایند سکوریت شدن به مقاومت تبدیل می شود که به شیشه های مات و نوع غیر مات آن تبدیل می شود.ویژگی این مدل شیشه این است که نور را عبور می دهند اما داخل محیط مشخص نیست. اسفاده از آن ها در پارتیشن بندی شیشه ای ، نمای ساختمان ها و دکوراسیون داخلی

شیشه سکوریت رفلکس:شیشه های رفلکس در کوره آبگیری می شوند اما دمای کوره نسبت به شیشه سکوریت پایین است .بسیار مقاوم و استحکام بالایی دارند کاربرد آن ها در صنایع ساختمان سازی زیاد است .ویژگی این نوع شیشه ها دید خارج و داخل محیط در شب و روز است که مانند آینه عمل می کند در روز محیط بیرون قابل دیدن است در صورتی که داخل مشخص نیست اما در شب عمل عکس دارد.مزایا شیشه رفلکس در تنوع رنگ (برنز ، قهوه ای ، نقره ای ، سبز و طلایی) امکان تبدیل شدن به دوجداره و تک جداره ، حفظ حریم خصوصی در روز ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، امکان استفاده در کاربرد های مختلف ، خاصیت بازتاب و انعکاس نور خورشید و که از گرم شدن زیاد هوا جلوگیری می کند 

شیشه سکوریت رفلکس لمینت :شیشه های رفلکس لمینت در اندازه های استاندارد و غیر استاندارد قابل سفارش هستند که گاهی اوقات ممکن است شکسته شوند اما خطری در پی ندارد چون بعد از شکسته شدن قطعات از هم جدا نمی شوند.کاربرد این نوع شیشه در صنعت خودرو سازی برای اینکه به سرنشینان آسیبی وارد نشود،در استخر ها و اداره ها نیز استفاده می شود.

شیشه رفلکس ویژه : شیشه های رفلکس ویژه ، رفلکتیو هستنداین خاصیت منحصر به فرد آن را نسبت به بقیه شیشه ها خاص می کند .بازتاب نور و ایجاد شب رنگی در شب جلوه ای بسیار زیبا می دهد و جلب توجه می کند که برای مغازه داران پیشنهاد خوبی است اما به علت قیمت بالایی که دارند کم تر سفارش می دهند.

شیشه سکوریت کریستال (وین وایت) : بهترین و گران ترین نوع شیشه سکوریت ؛ کریستال است سبزی بسیار کمی دارد که باعث شفافیت زیاد شیشه شده است ، این مدل شیشه ها را بیشتر در ویترین فروشگاه های بزرگ و برند و طلا فروشی استفاده می شود . شیشه کریستال قیمت بالایی دارد به  همین دلیلکمتر یافت می شود که امروزه به جای آن ، شیشه وین وایت تولید می شود و مورد استفاده قرار گرفته است.

شیشه شیت : تولید شیشه های شیت بسیار ضعیف است به دلیل اینکه از کیفیت خوبی برخوردار نیستند .شیشه های شیت قابلیت سکوریت شدن را ندارند.

شیشه سکوریت رنگی : شیشه های سکوریت در رنگ های مختلفی مثل سفید ، برنز ، دودی ، سبز ، آبی و برفی تولید می شوند .

شیشه سندبلاست : با پاشیدن شن بر روی شیشه ، شیشه ها سند بلاست می شوند که می توانیم به صورت مات، نیمه مات طراحی لوگو شرکت یا برند خاص مشتری یا هر طرح دیگری از آن استفاده کنیم.

ویزگی های شیشه سکوریت استاندارد | ویژگی شیشه سکوریت اصل

شیشه سکوریت شده اصل و استاندارد دارای ویژگی های مشخصی است : 

 • وزن مناسب
 • شفاف بودن شیشه 
 • گوشه های غیر برنده و خم
 • داشتن لوگو استاندارد
 • نداشتن پستی وبلندی بر روی شیشه 
 • از شیشه های معمولی 5برابر قوی تر است
 • رنگ شیشه های سکوریت شده در طول زمان تغیر نمی کند 
 • انتخاب کوره مناسب برای تولید شیشه
 • خطر ناک نبودن شیشه هنگام شکستن
 • در برابر سرما و گرما مقاوم است 
 • شیشه های خام باید قبل از فرایند سکوریت شدن دیاموند شوند
 • متراژ شیشه ها بعد از سفارش تغییری نمی کند و شما می توانید دقیق ترین متراژ را با شیشه سکوریت تجربه کنید.
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت

تفاوت شیشه سکوریت وشیشه معمولی | تفاوت شیشه سکوریت ،معمولی و لمینت

شاید این سوال برای شما پیش آید که شیشه سکوریت ، لمینت و معمولی چه تفاوت هایی دارند :

 • شفافیت 
 •  ایمن بودن
 • وزن شیشه 
 • مقاومت شیشه 
 • قیمت هر متر مربع شیشه 
 • قابلیت برش در هر شیشه

شفافیت در هر شیشه : شفافیت در شیه لمینت بیشتر از شیشه سکوریت و معمولی است ، شفافیت سکوریت هم از معمولی 

ایمنی لازم : همان طور که در توضیحات بالا اشاره کردیم شیشه های ساده هنگام شکسته شدن از ایمنی کم تری برخور دار هستند و این امکان وجود دارد که بعد از شکسته شدن آسیب جدی وارد کند اما شیشه های سکوریت  بعد از شکسته شدن به تکه های نباتی شکل تبدیل می شود که خطر ندارد و ایمن ترین ترین شیشه ، شیشه لمینت است که بعد از شکسته شدن ترک و خورد می شود اما زمین نمی ریزد .طلا فروشی ، صرافی ها ، اماکن امنیتی ، اداره ها و موزه ها از شیشه های لمینت استفاده می کنند.

  وزن شیشه : شیشه لمینت نسبت به شیشه معمولی و سکوریت وزن بیشتری دارد چون از به هم چسبیدن دو یا چند شیشه تشکیل می شود . جالب است بدانید این یک تفکر اشتباه است که وزن شیشه سکوریت به دلیل استحکام بالا نسبت به شیشه معمولی بیشتر است چون هر دو یک وزن دارند.

مقاومت شیشه : مقاومت شیشه های لمینت و سکوریت از معمولی بیشتر است ، اما نکته ای که در اینجا مهم است این است که شیشه های لمینت اگر از شیشه معمولی ساخته شود پس سکوریت مقاوم تر است اما شیشه لمینت از سکوریت ساخته شود پس لمینت مقاوم تر است.

قیمت هر متر مربع : قیمت شیشه ها را اگر بخواهیم از کم به زیاد در اینجا مطرح کنیم به این صورت است که شیشه معمولی ، شیشه سکوریت ، شیشه لمینت است .

بالا بودن قیمت شیشه لمینت نسبت به بقیه  شیشه ها به این دلیل است که از چسباندن چند شیشه و لایه های چسبی به هم ساخته می شود.

برش شیشه سکوریت : شیشه های معمولی را می توان به ابعاد و اندازه دلخواه در هر موقعیتی برش داد ولی شیشه های سکوریت و لمینت را قبل از قرار دادن در کوره برش می دهیم .لازم است بدانید دمای کوره شیشه سکوریت حدود 300 درجه و شیشه خام حداکثر تا 60 درجه می باشد.

رنگ های شیشه سکوریت | شیشه سکوریت رنگی

رنگ های شیشه سکوریت

سبز

آبی

دودی مشکی

برفی

ساتینا یا همان اسید شود

برنز یا قهوه ای

رفلکس یا آینه ای

 شفاف یا همان بی رنگ

در انتخاب رنگ شیشه ها نکته ی بسیار مهمی وجود دارد که شما باید به آن توجه کنید .هنگام استفاده از شیشه سکوریت های رنگی از سفارش بالا خوداری کنید چون وقتی یک شیشه سکوریت رنگی مورد استفاده قرار می گیرد در متراژ بالا ، اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ما باید تقریبا همه شیشه ها را عوض کنیم چون هر بار که برای تولید ، شیشه ها به کوره بروند ممکن است از لحاظ رنگی با هم متفاوت باشد.اگر این اتفاق رخ دهد هزینه هنگفتی برای شما رقم می زند .یک ایراد دیگر که در شیشه های رنگی وجود دارد صاف و صیقلی نبودن سطح شیشه ها است و موجی که در شیشه مشخص است .

تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت
تولید شیشه سکوریت |شیشه سکوریت

کاربرد شیشه سکوریت | شیشه سکوریت در چه مکانهایی استفاده می شود

این نوع شیشه در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد ، شاید تا به حال به این موضوع اهمیت نداده اید که شیشه های سکوریت در محیط هایی که از لحاظ داشتن استحکام ، امنیت  جانی و مالی ، و ایمن بودن بسیار مهم است کاربرد دارد. 

در صنعت خودرو سازی ، شیشه های عقب و جانبی از شیشه سکوریت و شیشه جلو از لمینت است تا آسیبی به سرنشینان خودرو وارد نشود.

در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.درب ورودی ساختمان ، نمای ساختمان ، شیشه راه پله ، شیشه دودبند ، شیشه بالکن ، درب حمام و سونا ، اطراف استخر ها و …

کاربرد دیگر شیشه سکوریت شاید برایتان جالب باشد چون  در لوازم خانگی است ؛ استفاده در ششه بخاری ، شیشه اجاق گاز، درب شیشه ای هود ، درب فر ، سینک های ظرفشویی ، و …که باعث می شود از خطرات به دلیل مقاومت زیاد جلوگیری کند.

برخی دیگر از استفاده های شیشه سکوریت : شیشه های دور دوشی ، درب های شیشه ای ساختمان ، پارتیشن های اداری و تزیئنی ،  جان پناه ، شیشه تراس ، استخر های شیشه ای ، نمای شیشه ای مغازه ، پله های شیشه ای ه نرده شیشه ای ، درب های اتوماتیک شیشه ای ، بالکن تاشو شیشه ای …

سوالاتی درباره شیشه یسکوریت که ممکن است برای شما مهم باشد ؟

 • نحوه‌ی تولید شیشه سکوریت را بیان کنید؟
 • ویژگی های شیشه سکوریت استاندارد چیست؟
 • قیمت هر مترمربع شیشه رنگی ایرانی؟
 • شیشه سکوریت چیست؟
 • شیشه سکوریت یا شیشه نشکن چیست؟
 • سفارش نصب شیشه سکوریت
 • شیشه سکوریت یا شیشه میرال
 • شیشه سکوریت در طراحی و اجرا 
 • نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات چگونه است ؟
 • شیشه لمینت و سکوریت و کاربرد آن را نام ببرید
 • آیا شیشه سکوریت می شکند | دلایل شکستن شیشه سکوریت
 • جلوگیری از شکستن شیشه سکوریت
 • شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی از آن استفاده می شود؟
 • شیشه ی سکوریت چیست و چطوری سفارش بدم؟
 •  شیشه سکوریت به چه صورتی برش و اندازه گیری می شود؟
 • آیا شیشه سکوریت برای استفاده در ابزارهای امنیتی کاربرد دارد؟
 •  آیا شیشه سکوریت مقاومت بیشتری نسبت به شیشه ساده دارد؟
 • آیا شیشه سکوریت دارای مقاومت در برابر حرارت است؟
 • آیا شیشه سکوریت دارای قابلیت انعطاف است؟
 • شیشه سکوریت برای مصارف داخلی مناسب است؟
 • آیا شیشه سکوریت برای استفاده در درب های اتاقی مناسب است؟
 • چند نوع شیشه سکوریت وجود دارد؟
 • آیا شیشه سکوریت شفاف است؟
 • آیا شیشه سکوریت به رطوبت و حرارت مقاوم است؟
 • آیا شیشه سکوریت برای استفاده در درب‌ها و پنجره‌ها مناسب است؟
 • آیا شیشه سکوریت به راحتی شکسته می‌شود؟
 • مزایای استفاده از شیشه سکوریت چیست؟
 • چه موادی در تولید شیشه سکوریت استفاده می‌شود؟
 • آیا شیشه سکوریت به آتش‌سوزی مقاوم است؟
 • آیا شیشه سکوریت قابلیت چاپ دارد؟
 •  آیا هزینه نصب شیشه سکوریت بیشتر از شیشه معمولی است؟

 

 

لینک های مفید